kebab

Restauracje i bary typu fast food cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród młodzieży. Ich zaletą, zgodnie ze swoją nazwą, jest przede wszystkim szybkość obsługi. Ludzie są współcześnie niezwykle zabiegani i zależy im na czasie. Wizyta w tradycyjnej restauracji wiąże się najczęściej z dość długim czasem oczekiwania na zamówione danie.

Bar szybkiej obsługi natomiast serwuje zamówione jedzenie bardzo szybko i sprawnie. Do tego jedzenie tego typu najczęściej bierze się na wynos. Dzięki temu można takie danie zjeść po prostu gdzieś po drodze, na przykład podczas powrotu z pracy lub szkoły.

Restauracje fast food obecne są praktycznie we wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach w Polsce, również oczywiście w Krakowie. Klienci i miłośnicy fast foodów mogą wybierać pomiędzy ofertami barów serwujących tradycyjne dania, jak i nieco bardziej egzotyczną kuchnię. Popularnością cieszy się między innymi znana i lubiana kuchnia chińska, jak także amerykańskie przysmaki typu hamburgery, frytki lub pieczone kurczaki. Wśród młodzieży popularny jest także kebab, czyli danie pochodzące z Turcji. Choć jego europejski odpowiednik różni się znacznie od swojej pierwotnej, tureckiej wersji to zyskał ogromne uznanie nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

Kebab czy burgery w Krakowie zjeść można w wielu barach na terenie całego miasta. Budki z kebabem odnaleźć można zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Kebab podawany jest tradycyjnie w bułce z dodatkiem różnego rodzaju sałatek, warzyw oraz sosów.