napoje z logoWybór między wodą źródlaną a mineralną to kwestia, nad którą do tej pory mało kto się zastanawiał. Jednak od pewnego czasu zaszła zmiana. Gdy w modzie znajduje się dbanie o zdrowe życie, ludzie postanawiają coraz dokładniej weryfikować wszelkie produkty, które spożywają. Nie ominęło to także wody, której co najmniej 1,5 litra dziennie spożywa każdy z nas. Ale którą więc wybrać? Źródlaną czy może mineralną?

Na samym początku warto wspomnieć, że należy unikać kupowania wód smakowych. Dlaczego? Są one najczęściej mieszankami wody mineralnej oraz źródlanej, z dodatkiem chemicznych związków, słodzików i konserwantów. Nie jest to czymś, co chcielibyśmy dostarczać naszemu organizmowi.

Napoje z logo, na którym widnieje napis informujący nas, że jest to woda źródlana, ma swoje określone grono konsumentów. Woda mineralna jest najlepszą opcją dla osób starszych oraz małych dzieci i niemowląt. Wynika to z faktu, że żołądki takich osób źle tolerują wodę bogatą w składniki mineralne. Poza tym taki typ wody jest często używany w kuchni podczas przygotowywania potraw, ponieważ nie zmienia ich smaku i w żadnym stopniu nie wpływa na zmianę jakości dania. Woda takiego pochodzenia jest zazwyczaj przeznaczona do codziennego spożycia bez szczególnych ograniczeń wypijanej jej ilości czy też stanu zdrowia.

Nieco inaczej prezentuje się woda mineralna. Charakteryzuje się wysokim stężeniem związków mineralnych takich jak wapń i magnez, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszych narządów i tkanek. Takie wody, czyli napoje z logo oznaczającym pochodzenie mineralne jest skierowane głownie do osób dorosłych i do ludzi za zapotrzebowaniem na wcześniej wspomniane pierwiastki.

Wybór tego, jaki rodzaj i typ wody kupimy na następnych zakupach jest w większej części uzależniony od tego, jakie w danym momencie mamy potrzeby. Jednak każda z nich wypłynie na nas zdecydowanie lepiej niż popularne słodkie napoje.

Zobacz: Napoje z logo | oh-drink.pl