Mówi się, że tajemniczym klientem może zostać niemal każdy, a w dodatku jest to fajna, dość przyjemna, dodatkowa praca, która pozwali zasilić domowy budżet. Jest w tym ziarenko prawdy, przy czym jak we wszystkim, niemal na każdej płaszczyźnie życia, doświadczenie ma jednak znaczenie. Wiele ułatwia i powoduje, że stajemy się lepsi w tym o robimy.

Różnego rodzaju restauracje są chętnie brane pod lupę przez owych tajemniczych klientów. Ich zadaniem jest sprawdzenie i ocena, tego w jaki sposób dany lokal funkcjonuje. Ocenie podlega niemal wszystko, nie tylko jedzenie czy picie, ale sposób obsługi, podania, wystrój i czystość danej restauracji itp. Podejmując się jednak tego typu zajęcia, lepiej się wcześniej odpowiednio przygotować w zależności od tego, co będziemy testować. Na zupełnie inne rzeczy trzeba zwrócić uwagę sprawdzając ofertę wybranego banku a inne jeśli trafi się nam restauracja włoska (np. Da Pietro w Krakowie) a jeszcze inne w autoryzowanych serwisach samochodowych czy serwisach oferujących usługi internetowe. Istotne dla nas będą zupełnie inne informacje, które będą podlegać naszej ocenie. Warto więc się wcześniej przygotować i zgłębić dane zagadnienie, by być bardziej wiarygodnym, ale też nie wzbudzać podejrzeń.

ie chodzi w tym przecież o to, aby zostać zdemaskowanym. Nikt nie może się domyśleć, że jesteśmy owym tajemniczym klientem dokonującej oceny jego pracy, bo nasze wysiłki pójdą na marne. Jeśli lubisz wyzwania, ciekawe zajęcia i odnajdujesz przyjemność w testowaniu, sprawdzaniu firm czy usług to będzie to praca w sam raz dla Ciebie.