Jakie są najpiękniejsze kwiaty? Jakie cieszą się niezwykłą popularnością? Jakie są najchętniej widziane przez kobiety kwiaty? Na te wszystkie pytania jest tylko jedna odpowiedź – róże. Tak, to właśnie róże znane są nam już od wielu, wielu lat i trzeba przyznać, że liczba ich odmian jest ogromna. Kupujemy nie tylko róże cięte, ale i sadzonki róż .

Róża to kwiat, który pasuje dosłownie do każdej okazji. Można je wręczać na imieniny, na urodziny, kobiecie na randce, na pogrzebie, na weselu, na jubileuszu w pracy – te kwiaty odnajdą się doskonale w każdej roli. Dlatego sadzonki róż są tak rozchwytywane i na giełdzie kwiatowej bardzo dużo osób poszukuje właśnie najlepszych odmian. A odmian tych kwiatów jest naprawdę dużo.

sadzonki róż dostępne w Szkółce roż Hyżowie

Róże pnące, które dumnie wspinają się po specjalnych ogrodzeniach i rozwijają swoje kwiaty pięknie do słońca. Trzeba zadbać o ich odpowiednie oparcie, właśnie na tych ogrodzeniach, aby krzaki się nie połamały pod wpływem wiatru.

Są również róże wielokwiatowe, które mają trochę mniejsze kwiaty, ale za to pachną równie cudownie. A róże rabatowe? Są również najcenniejsze odmiany róż, które hodowane są w ogrodach królewskich, w królewskiej Anglii.

Warto również wspomnieć o kolorystyce tych pięknych kwiatów. Ognisty czerwony, żółty, różowy, biały, a nawet niespotykany często niebieski, czarny.

Na świecie dostępnych jest naprawdę wiele pięknych odmian tych cudownych kwiatów, które potrafią podbić wiele serc. Hodowanie róż to odpowiedzialne i bardzo zajmujące zadanie.