Wynajmując stancję najczęściej trzeba się pogodzić z niemożnością zmiany wystroju. Kupno własnego lokum daje możliwość wyboru stylu, w jakim chce się mieć udekorowane pomieszczenia. Dużo jest wnętrzarskich inspiracji w postaci kolorowych magazynów czy zdjęć w Internecie, ale czasem i tak nie jest łatwo podjąć decyzję, jak urządzić mieszkanie. Niezdecydowani często stawiają na różnorodność i każdy pokój organizują w innym stylu. Jednym z najchętniej wybieranych jest styl marynistyczny. To chyba dzięki świeżym barwom i nawiązaniu do wakacyjnych wypraw cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

Na jakie elementy postawić, by zorganizować dom w tym stylu? Trzeba najpierw pomalować odpowiednio ściany. Właściwa będzie czysta biel, granat, niebieski czy żółty. Również zieleń może się sprawdzić. Kolory, które znajdują się w otoczeniu morza, będą do tego inspiracją. Swoje drugie życie może dostać tutaj stara boazeria ścienna, bo przemalowana na biało da wrażenie desek podłogowych statku.

 

Dekoracje żeglarskie łatwo wprowadzimy dzięki wiklinowym koszom i sznurkom. Sznur może spełniać rolę poręczy przy schodach lub uchwytu szuflady. Nie byłoby stylu żeglarskiego bez czerwonych elementów. Raczej nie stawia się tutaj na duże czerwone powierzchnie, ale ozdoby typu poduszki czy koło ratunkowe na ścianie. Dekoracje marynistyczne to nie tylko drewniane beczki, kotwice czy muszelki. Użycie naturalnych materiałów pomoże nadać odpowiedni charakter pomieszczeniom. Juta czy bawełna sprawdzą się tutaj świetnie. Można z nich uszyć siedziska, poduszki lub narzuty na łóżka. Zrelaksować się i pomarzyć o morskich wyprawach, będzie można leżąc w hamaku, który jest tu wyjątkowo pasującym elementem. Ciężko jest sobie wyobrazić opisywany styl bez figurek lub obrazków statków.

 

Styl żeglarski jest jednym z najczęściej wybieranych. Można go spotkać głównie na werandach i w łazienkach, ale jego uniwersalność sprawdzi się spokojnie w całym domu.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie| Snob Shop