O zamążpójściu marzy chyba większość dziewcząt i młodych kobiet, a nawet starsze panie stanu wolnego też o tym myślą (chociaż najczęściej się do tego nie przyznają). Niejedna wyobraża sobie swoją uroczystość ślubną i siebie w białej sukni z welonem. Bo właśnie suknia, pomijając wszystkie przygotowania do uroczystości, jest najważniejsza dla panny młodej.
Kiedy w końcu mężczyzna poprosi kobietę o rękę, wszystko zaczyna nabierać tempa. Im bardziej zbliża się data ślubu, tym mocniej zabiegamy o to, by wszystko było dobrze przygotowane.
Ten dzień ma być najpiękniejszy, tak by został w pamięci na całe życie.
Jednym z najważniejszych zakupów będzie kupno wymarzonej sukni ślubnej. Wybrać odpowiedni wzór jest bardzo trudno, najlepiej o tym wiedzą panie, które już przez to przechodziły. Dlatego na poszukiwanie tej najpiękniejszej kreacji ślubnej trzeba się wybrać odpowiednio wcześniej (nawet kilka miesięcy przed planowaną uroczystością), by dać sobie czas na zastanowienie. Bo lepiej dłużej poszukać, niż potem być niezadowoloną z wyboru.
Przymierzając suknie ślubne, warto spojrzeć na siebie nieco krytycznym wzrokiem, bo wiele modeli, które pięknie wyglądają na manekinach, nie będzie pasowało do naszej sylwetki. Warto więc posłuchać rad doświadczonych pracownic salonu.
Inną ważną sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru sukni, będzie dobór do niej pozostałych elementów, a więc bukietu ślubnego, biżuterii, butów.
Na rynku jest bardzo dużo salonów, które zajmują się sprzedażą sukien ślubnych, wybór jest ogromny. Salony sprzedaży, na przykład Margarett, Agnes, Anna Kara (Warszawa – www.annakara.com/salony-sprzedazy/salon-warszawa) , Laurelle i wiele innych zachęcają do złożenia u nich wizyty, kusząc pięknymi zdjęciami przedstawiającymi modelki w różnych ślubnych kreacjach. Widać, że projektanci tych sukien podążają za trendami z najważniejszych światowych wybiegów i próbują rozwiązań innowacyjnych, ale zawsze nawiązujących do ponadczasowej klasyki.