zębyJak wygląda stan twoich zębów? Czy to aby nie najwyższa pora zapisać się na wizytę do stomatologa? Lepiej zapobiegać, kontrolować i dbać o zęby regularnie niż potem cierpieć.

Na hasło „stomatologia” wielu z nas ciało przebiega dreszcz. Jednakże warto zainteresować się stanem swoich zębów, żeby potem jak najmniej cierpieć. Odpowiednia profilaktyka może uchronić nas przed niezbyt miłymi zabiegami jak leczenie kanałowe, głębokie wypełnianie ubytków czy usuwanie zębów.

Stomatologia jest dziedziną zajmującą się zagadnieniami związanymi z uzębieniem. Do lekarza stomatologa należy udać się już z małymi dziećmi i do końca życia regularnie kontrolować zęby, aby nie narobić sobie zbyt dużych ubytków.

Jednym z mniej przyjemnych, ale również kosztownym zabiegiem jest leczenie kanałowe (więcej o zabiegu dowiesz się również na stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/). W przypadku, gdy istnieje realna szansa na uratowanie zęba warto o niego zawalczyć. Proces leczenia nie kończy się na jednej wizycie, bo najpierw ząb jest rozwiercany i zatruwany, a dopiero potem może zostać wypełniony. Leczenie kanałowe polega na dokładnym wyczyszczeniu kanałów zębowych i wypełnieniu na nowo specjalnym materiałem. Prawidłowo wypełnione kanały pozwalają uratować zęba, który bezobjawowo może służyć jeszcze przez dłuższy czas. Niektórzy oceniają, że po wypełnieniu kanałów odczuwają mrowienie w zębie na zmianę pogody.

Stomatologia to dziedzina, która funkcjonuje od tysiącleci i cały czas prężnie się rozwija. Niezależnie od tego ile masz lat i skąd pochodzisz, zapewne prędzej czy później będziesz potrzebował pomocy stomatologa.